O firmie

Producent wymienników ciepła J. PILAN

Pilan jest hiszpańską firmą zajmującą się produkcją chłodnic oraz wymienników ciepła od 1952. logo_pilanProces produkcyjny jest w pełni zautomatyzowany a większość obróbki części dokonywana jest na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie. Wyroby firmy Pilan obecne są na rynkach całego świata i stosowane są w hydraulice siłowej, górnictwie, energetyce oraz innych aplikacjach w budowie maszyn.

Biuro Przedstawicielskie Krzysztof Klepka powstało w 1996 roku. Od początku naszej bpkkdziałalności specjalizujemy się w aplikacjach chłodnic oleju, pomp śrubowych, zębatych i gerotorowych oraz hydroakumulatorów w systemach hydrauliki siłowej. Współpracujemy z producentami powietrznych chłodnic oleju niemiecką firmą Bűhler Technologies oraz włoską firmą Ciesse, z producentem wodnych wymienników ciepła – hiszpańską firmą Pilan, niemieckim producentem akumulatorów hydraulicznych firmą Bolenz & Schafer oraz włoskim producentem pomp firmą Settima Mecanicca. Długoletnia współpraca z firmą Olaer, pozwoliła nam na zapoznanie się z wieloma aplikacjami chłodnic olejowych oraz hydroakumulatorów co zaowocowało naszym udziałem w wielu projektach układów hydraulicznych wykonywanych w naszym kraju.

Doświadczenie w praktycznym zastosowaniu wodnych i powietrznych wymienników ciepła, pomp i akumulatorów hydraulicznych powiązane ze stosowaniem programów obliczeniowych, symulujących rzeczywiste warunki pracy urządzeń pozwala nam na optymalny dobór każdego z oferowanych przez Biuro Przedstawicielskie Krzysztof Klepka komponentów. Oprócz projektowania i sprzedaży opartej w głównej mierze o magazyn w którym posiadamy na bieżąco dostępne hydroakumulatory i części zamienne do nich oraz szeroki asortyment chłodnic, prowadzimy serwis dystrybuowanych przez nas urządzeń oraz akumulatorów hydraulicznych innych firm.